Психосоматика

Про взаємозв’язок душі та тіла людини було помічено  цілителями ще за часів Гіппократа. Самому ж терміну «психосоматика» — вже понад 200 років. Саме стільки часу акценту душевного неблагополуччя приділяється пильна увага фахівців.  Адже насправді багато вчених стверджують, що здоров’я пацієнтів залежить від їхніх думок, настрою, вміння знаходити і бачити позитив, красу і насолоджуватися всім цим.

Які симптоми психосоматичних розладів?

Нерідко буває так, що при прогресуючому захворюванні лікар не може точно встановити причину її виникнення та розвитку. У цьому випадку фахівці розглядають хворобу як наслідок перенесених тяжких емоційних станів – таких як гнів, почуття провини, тривога, депресія. Саме в такому випадку недугу можна класифікувати як психосоматичну. Про такий підхід до діагностики свідчить наступне:

  • регулярне повернення хвороби – після медикаментозного лікування симптоми йдуть, але згодом повертаються з новою силою;
  • наявність хронічного стресу – при усвідомленні такої проблеми пацієнту бажано самому звернутися за допомогою до психотерапевта та до лікаря;
  • відсутність позитивного ефекту внаслідок традиційного лікування.

На жаль, не кожен лікар зможе одразу визначити наявність моменту психосоматики в анамнезі пацієнта. Разом з тим, рання діагностика і правильно підібране лікування допомагає дуже швидко позбутися хвороби, без побічного ефекту від купи медикаментозних препаратів.

Що відноситься до проблем психосоматичного характеру?

Варто сказати, що майже половина хвороб виникає на тлі важких емоційних станів. Як правило, до таких відносяться захворювання:

  • серця та судин – високий тиск, ішемія, ВСД, ревматизм, інфаркт;
  • ШКТ — виразка, коліт, дискінезія жовчних протоків, проблеми з печінкою;
  • нервової системи – запаморочення, постійний головний біль, мігрені, таке інше;
  • дерматологічні – прояви псоріазу, нейродерміти;
  • гінекологічні – ПМС, гестоз, післяпологова депресія,
  • ендокринні, пов’язані з гормональним дисбалансом, багато чого іншого.
  • онкологічні захворювання

Центр остеопатії та психосоматики Bobojobs –  заклад, де вам допоможуть визначити причини хвороби, проведуть діагностику психосоматичних розладів та призначать правильну корекцію. Роль фахівця в цьому випадку – розпізнати природу емоційного стану, який спричинив захворювання, і допомогти пацієнту впоратися з ним. Якщо правильно поєднувати психотерапію та медикаментозне лікування, то можна назавжди позбутися найскладніших  проблем зі здоров’ям.