Дитяча остеопатія

Ви — сучасна мама і вже неодноразово чули термін «остеопатія для дітей» і задавались питанням — що  це, як це працює, чи потрібно це моєму малюку, та наскільки це ефективно і безпечно?

Остеопатія — це самостійна, холістична галузь медицини, що базується на єдності тіла та психіки та  їх здатності до самовідновлення. Як працює лікар?      Якщо дуже спрощенно — то базуючись на  знаннях анатомії та фізіології, завдяки високій чутливості рук він знаходить місця підвищення напруження в тканинах, звільняє та усуває їх. Це призводить до нормалізації всіх фізіологічних процесів — починаючи з рівня біохімічних, рефлекторних, сенсо — моторних та емоційних. Інакше кажучи, остеопат не лікує, а відновлює природній рівень здоров’я малюка, в якому після сеансу  успішно розвиваються  його тіло і психіка.

Хто такий дитячий остеопат

Отже дитячий остеопат — це саме той спеціаліст, який працюючи в парадигмі здоров’я, бачить всю картину розвитку дитини і м’яко коректуючи  відхилення від норми, сприяє успішному фізичному , емоційному, та інтелектуальному розвитку малюка.

     В яких випадках  доцільна   допомога остеопата?

Процес любих родів, навіть легких для мами може бути травматичним для дитини внаслідок невідповідності родових шляхів і черепа дитини, що спричиняє

утримання м’язів в нефізіологічних позиціях.  Остеопат допомогає  визволити зажими, щоб обсяг рухів дитини був повним, і її розвиток  був природнім.

    Чи кесаревий розтин є більш бережний для малюка?

Ні, навпаки. Для того, щоб легко пройти родові канали, в процесі родів 28 кісточок черепа пристосовуються і змінюють своє положення.  А в перші тижні після народження відбувається їх природнє зворотнє ремоделювання. А в кесаревому розтині дитинка з’являється швидко і її череп не встигає пристосуватись, це призводить до мікротравм, які  клінічно можуть проявитись  значно пізніше.

     Коли краще показати дитину остеопату?

В перших 3 місяця важливо оглянути малюка, особливо якщо була стимуляція родової діяльності, акушерські допоміжні маніпуляції, обвиття пуповиною, гіпоксія в родах. Внаслідок родової травми може бути затримка психомоторного розвитку, мовлення, порушення прив’язанності.

М’які мануальні  техніки, направлені на вільнення зажимів в тілі, відновлення симетрії шиї, черепа, створюють оптимальні умови для функціонування органів і систем малюка.